web analytics
خانه / مقالات / چابکی سازمانی، عنصر حیاتی برای بقا و رشد

چابکی سازمانی، عنصر حیاتی برای بقا و رشد

ما در زمان تغییرات هولناکی زندگی می‌کنیم که روز به روز سریع‌تر و پیچیده‌تر می‌شود و نیاز به عکس‌العمل‌های مناسب‌، سریع‌تر و پردازش اطلاعاتی بیشتری داریم.

سازماندهی در محیط تغییر سریع، باید همزمان و بدون وقفه باشد و برای چنین کار دشواری، چابکی نه فقط برای رشد، بلکه برای زنده ماندن هم بسیار مورد نیاز است‌. در نظرسنجی موسسه آمریکایی PwC از ۱۱۵۰ مدیرعامل، ۷۶ درصد گفتند که توانایی آنها برای انطباق با تغییرات، قدرت اصلی مزیت رقابتی در آینده خواهد بود. مطالعه موسسه مک کینزی در همین زمینه نشان داد که ۹ نفر از ۱۰ مدیرعامل که مورد سوال قرار گرفته بودند، چابکی سازمانی را برای موفقیت در کسب‌وکار حیاتی دانسته بودند.
چابکی برای رسیدن به شرایط ایده آل خود در سازمان‌ها نیاز به یادگیری و آموزش بیشتر دارد و نشان‌دهنده افزایش نیاز سازمان‌ها به سرعت در واکنش و پاسخ سریع به تغییرات داخلی و خارجی است. مردم به فناوری بسیار سریع‌تر از گذشته دست پیدا می‌کنند. اخبار با سرعت نور منتشر می‌شود. اقتصاد جهانی، آشفتگی‌ها و پیچیدگی ها‌، همه عواملی هستند که بر سازمان‌های امروزی تاثیر و نیاز سازمان‌ها برای زنده ماندن به چابکی و درک پارادایم جدید‌، تغییر در نگرش‌ها، اهداف، شیوه‌های کار و مدیریت سازمان‌ها را دو چندان کرده است.

مفهوم «چابکی» بر هوشیاری و انعطاف‌پذیری تاکید و توانایی یک سازمان در انطباق با سرعت تغییرات در بازار و توانایی موفقیت در محیط غیرقابل پیش‌بینی و متغیر است. در رقابت یک سازمان از انواع روش‌ها و استراتژی‌ها استفاده می‌شود. ارتباط و وابستگی متقابل بین این روش‌ها، در چابک سازی مجموعه زنجیره ارزش بسیار حائز اهمیت است‌.
رهبری سازمان‌، ظرفیت و آمادگی کارکنان را برای چابکی تحریک کند تا ذهنیت کسب‌وکار به‌طور معمول به چالش کشیده شود و تمام مدیران باید این را در رفتار و کردار روزانه خود جاری نمایند و آن را به همه کارکنان منتقل کنند.
اثرات سبک رهبری تحول‌گرا بر چابکی سازمانی
شخصیت رهبر، ویژگی‌ها و توانایی تغییر در او انرژی‌بخش و چالش‌برانگیز است و مانند موتور چابکی عمل می‌کند و چارچوبی سازگار برای محیط‌هایی است که با تغییرات سریع، آشفتگی، عدم قطعیت و پیچیدگی زیاد روبه‌رو هستند‌.
از مولفه‌های دیگر چابکی سازمانی باید به موارد زیر نیز توجه داشت:
پاسخگویی: مجموعه‌ای از روابط اجتماعی که براساس آن، شخص برای توضیح و توجیه رفتار خود با دیگران، احساس تعهد می‌کند و اطلاعات را در زمان، مکان و شکل مناسب در اختیار تصمیم‌گیرندگان قرار می‌دهد.
شایستگی: شامل مهارت‌ها، معلومات، رفتارها و تجربه‌ها که با سرمایه‌گذاری در تعلیم و تربیت نیروی انسانی می‌توان شایستگی‌های کلیدی کارکنان و در نتیجه قابلیت‌های سازمان را افزایش و توسعه داد.
انعطاف‌پذیری: میزان توانایی سازمان در تطبیق با تغییرات مهم و آنی محیطی. و هر چه سازمان بتواند منابع و برنامه‌های جایگزین بیشتری داشته باشد، نسبت به محیط خود انعطاف بیشتری خواهد داشت.
سرعت: پیشبرد سریع‌تر سازمان به سمت هدف‌های از پیش تعیین شده که کارکنان توافق کرده‌اند.

لینک منبع : https://www.donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-1115231

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب