web analytics
[chosen]

۱۷ سخن برگزیده جف بزوس در بهره‌گیری از اصول خاص و بکارگیری هوش

جف بزوس موسس آمازون، یکی از ثروتمندترین افراد آمریکا به شمار می‌رود؛ او با بهره‌گیری از اصول خاص و هوش خود به جایگاه فعلی رسیده است. در ادامه ۱۷ سخن الهام بخش از او آورده شده است که نشان می‌دهد او چگونه در طی ۲۰ سال گذشته، آمازون را به یک کمپانی ۲۰۰ میلیارد دلاری تبدیل کرده است. در مورد رضایت‌مندی از خود: "یک شرکت نباید عادت کند که همواره در اوج باشد؛ زیرا درخشش و در اوج بودن، همیشگی نیست."

ادامه نوشته »

ساخت خانه های مقاوم در برابر زلزله با شدت بالا

محققان دانشگاه بریتیش کلمبیای کانادا، توانستند بتن مصلح شده با الیاف و مقاوم در برابر زلزله را تولید کنند و برای اولین بار در مدرسه ابتدایی ونکوور کانادا استفاده کنند. این ماده در مقیاس مولکولی مهندسی شده است که بسیار مقاوم و قابل انعطاف است، مانند فولاد که قابلیت بالایی …

ادامه نوشته »

فناوری روسازی پلاستیکی جاده ها

نگاهي كوتاه به زواياي زندگي روزمره، نشانگر شكل گيري قالب جديدي از زندگي مبتني بر فناوريهاي نوين است كه هر روزه با سرعت بالايي در حال پيشروي است و در اين ميان فناوريهاي دوستدار محيط زيست ...

ادامه نوشته »

اگر تهران بلرزد

این سال‌ها وقتی از زلزله تهران صحبت می‌کنیم، تن و بدن‌مان می‌لرزد. امکان ندارد با کسی که در تهران ساکن است، از زلزله مرگباری که گفته می‌شود در تهران رخ خواهد داد، صحبت کنید و مو به تنش سیخ نشود؛ اینکه می‌گویند زلزله‌ای که در تهران رخ می‌دهد بیشتر از 8 ریشتر خواهد بود و تهران بعد از این زلزله نابود و با خاک یکسان می‌شود.

ادامه نوشته »

هدف زندگیست…

یک گروه از دوستان به ملاقات استاد دانشگاهی رفتند. گفتگو خیلی زود به شکایت در مورداسترس و تنش در زندگی تبدیل شد.استاد از آشپزخانه بازگشت و به آنها قهوه درانواع متفاوت در فنجان ها تعارف کرد.فنجان های شیشه ای،فنجان های کریستال،فنجان های درخشان،تعدادی با ظاهری ساده،تعدادی معمولی و تعدادی گران.وقتی همه آنها فنجان های را در دست داشتند،استاد گفت: اگرتوجه کرده باشید تمام فنجان های خوش قیافه و گران برداشته شدند در حالیکه فنجان های معمولی جا ماندند. هر کدامیک از شما بهترین فنجان ها را خواستید و آن ریشه استرس و تنش شماست.آنچه شما واقعا میخواستید قهوه بود نه فنجان،اما با این وجود شما باز هم فنجان را انتخاب کردید.اگر زندگی قهوه باشد.مشاغل، پول،موقعیت و غیره،فنجان ها هستند.فنجان ها وسیله های هستند برای نگهداری و زندگی را فقط در خود جای داده اند. لطفاً نگذارید فنجان ها کنترل شما را در دست گیرند. از قهوه تان لذت ببرید.

ادامه نوشته »
فلزیاب