web analytics
[chosen]

بررسی روش های تحلیل تأخیر در پروژه ها

با توجه به ایجاد تأخیر در اکثر پروژه های امروزی نیاز به دانش در خصوص بررسی روش های تحلیل تأخیر در پروژه ها بیش از پیش نیاز است.تأخیرات می تواند موجب ایجاد هزینه های اضافی و خسارتی برای ذی نفعان پروژه شود که خود می تواند موجب بروز اداعاهایی از …

ادامه نوشته »

الزام و تحلیل میزان تأثیر پذیری پروژه های عمرانی از حوزه مدیریت ریسک پروژه به منظور توازن بین زمان و هزینه

با توجه به وجود شرایط عدم قطعیت و فضای نا اطمینان حاکم بر پروژه های ساخت درسه فاز کلی از چرخه حیات قرارداد های متعارف شامل طراحی، مناقصه و اجراء نیاز به شناسایی و مدیریت هر چه بیشتر ریسک های موجود به طور فزاینده احساس می شود. با توجه به …

ادامه نوشته »

رهبران اصیل; مدیران ارشد کارآمد در سازمانها

مطالعه در زمینه رهبری اصیل و لزوم رسیدگی به برخی از مشکلات حال حاضر سازمانها ما را بر آن داشت تا تاثیر نقش اصالت رهبری و ویژگی های یک رهبر اصیل و روشهای افزایش اصالت رهبری را بررسی کنیم. تحقیقات موید اینست که اصالت هم جنبه شخصیتی دارد و هم جنبه مختص به حالات موقعیتی.

ادامه نوشته »

ایران: فرصت رشد یک تریلیون دلاری؟

چشم انداز اقتصاد ایران پس از توافق هسته ایی بین ایران و کشورهای مذاکره کننده 5+1 با از بین رفتن تحریم و بازگرداندن امید ،افق روشنی را در مقابل اقتصاد ایران ترسیم نمود. چشم انداز اقتصاد ایران پس از نسبت به گذشته ، سرمایه گذاری و رشد اقتصادی در ایران بسیار روشن تر است، و فرصت های سرمایه گذاری قابل توجهی در مقابل سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار گرفته است.گزارش (ایران: فرصت رشد یک تریلیون دلاری؟)با بررسی ویژگی ها و ظرفیت های بخش های مختلف اقتصاد ایران(18 بخش و صنعت) و توجه به موتورهای محرک رشد،به فرصت های پیش رونق اقتصاد ایران پرداخته و پتانسیل ایجاد اشتغال و رشد اقتصاد ایران در دو دهه آینده ، یعنی تا سال 2035 را به تفکیک بخش های مختلف برآورده نموده است.همچنین دستور کاری برای اقدام در راستای ایجاد زمینه بارور شدن این پتانسیل ارایه شده است.

ادامه نوشته »

مدیریت استعداد سرمایه های انسانی و راهبرد نیل به توسعه و اثربخشی

در عصر رقابتی حاضر، بهره گیری از نیروی انسانی متعهد و کارآمد به عنوان یک فرصت رقابتی منحصر به فرد برای سازمان مطرح است. استعداد مجموعهاي از تواناييهاي فرد شامل مهارت، دانش و ظرفيت براي رشد و توسعه ميباشد. همچنين استعداد را ميزان نسبي پيشرفت فرد در يک فعاليت برآورد ميکنند. اگر براي کسب مهارت در يک فعاليت افراد مختلف در شرايط و موقعيت يكساني قرار بگيرند متوجه خواهيم شد که افراد مختلف تفاوتهايي از لحاظ ميزان کسب آن مهارت نشان ميدهند.

ادامه نوشته »

مدیریت عملکرد و تأثیر آن بر افزایش بهره وری نیروی انسانی

مدیران با ارائه راهکارهای مناسب و ایجاد هماهنگی لازم بین اهداف سازمان و اهداف کارکنان ، با افزایش عوامل بهره وری نیروی انسانی- به عنوان مهمترین عامل تولید- و کاهش مصرف های خود - قادر خواهند بود به سودآوری بالاتر دست یابند .

ادامه نوشته »

مدیریت نگرش

کتاب مدیریت نگرش نوشته ی جان ماکسول به دلیل اهمیت زیاد نگرش افراد و تأثیرات آن بر روی فرد، تصمیمات و روش زندگی او رهبران تیم ها برای رسیدن به موفقیت تیم های خود باید به آن توجه بیشتری داشته باشند.

ادامه نوشته »

جهانی از اعداد

احتمالا سوال اصلی برای فعال بخش خصوصی که خواننده کتاب جهانی از اعداد شده ،این است که کتابی مملو از اعداد،جداول و آمارهای اقتصادی چه گره ایی از مشکلات روزانه او باز می کند؟برای پاسخ به این سوال باید قدری تامل کنید.آنچه پیش رو شماست ، اطلاعاتی دقیق ،کاربردی و محتوایی درباره تمام اقتصاد های جهان و از جمله ایران است.نویسندگان اکونومیست برای جمع آوری این داده های آماری بیش از 25 سال زمان صرف کرده اند و امروز موفق شده اند پر فروش ترین کتاب جهان را منتشر کنند.این کتاب به بررسی وضعیت اقتصادهای جهانی می پردازد. بخش مهمی از اطلاعات این کتاب به مرور آمارهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مربوط است و نویسندگان سعی دارند از طریق تحلیل رابطه این اعداد، تصویری واضح از وضعیت اقتصادی جهان پیش روی فعالان اقتصادی قرار دهند

ادامه نوشته »

اقتصاد و دولت در ایران

اقتصاد ایران گرفتار دولت ها و انحصار طلبی اقتصادی آنهاست و حتی چندین بار تغییر روش حکومت داری طی 100 سال گذشته نیز تفاوت چندانی در این نگاه ایجاد نکرده است.اقتصاد ایران به صورت سنتی در انحصار دولت ها بوده و هر بار تلاش برای تغییر این فضا نیز به شکست منجر شده است.همین انحصار موجب شده تا بدنه سنگین دولتی و بروکراسی کمرشکن آن، فضای اقتصادی کشور را از چالاکی و تحرک متناسب با نیازهای عمومی یک اقتصاد رو به رشد دور کند و به سمت اقتصادی رخوت زده پیش برد.اما چرا باید از اقتصاد دولتی نگران بود؟تسلط بیش از اندازه دولت بر اقتصاد ایران موجب شده است تا نگاه انحصاری جایگزین فضای رقابتی شود و این در حالی است که در همین دوره کشورهای مختلف جهان برای دستیابی به توسعه بیشتر به سمت ایجاد رقابت حرکت کردند.از گذر همین سیاست ها کشور کره جنوبی به جایگاه ستودنی کنونی رسید،ژاپن مسیر توسعه را پیمود،سنگاپور به بهشت سرمایه گذاران بدل شد،مالزی میزبان شرکت های بین المللی شد و حتی امارات متحده عربی هم نامی برای خود در اقتصاد جهانی به هم زد.

ادامه نوشته »

سرمایه فراموش شده

در مباحث اعتماد اجتماعی بیشترین توجه به اعتماد عمومی یعنی اعتماد مردم به مردم یا اعتماد به نهادهای اجتماعی و گره های شغلی بوده است.این گزارش به اعتماد میان بخش خصوصی و دولت می پردازد و آن را در پرتو وضعیت اعتماد عمومی مورد بحث قرار می دهد.گزارش با استفاده از داده های پیمایشی تصویری از وضعیت اعتماد بخش خصوصی به دولت و نهاده های اجتماعی ارایه می کند.مطابق یافته های به دست آمده،میزان اعتماد این بخش در مقایسه با اعتماد عمومی پایین تر است اعتمادبخش خصوصي به دولت و نهادهاي اجتماعي ارایه می کند.مطابق یافته های بدست آمده ،میزان اعتماد این بخش در مقایسه با اعتماد عمومی پایین تر است.بخش دیگری از یافته های عمومی پایین تر است.بخش دیگری از یافته های این بخش نشان می دهند که سه عامل موجب کاهش اعتماد میان دو بخش شده است.نخست ،بی نیازی دولت به بخش خصوصی به علت تکیه به درآمدهای نفتی،بی ثباتی و پیچیدگی مقررات و قوانین و فساد اداری از علت های مهم کاهش اعتماد بین دو بخش است.از سوی دیگر ،بخش خصوصی به علت ضعف انسجام ،نداشتن دیدگاه جامع و نگرش نسبت به توسعه ملی و وابستگی به رانت ،رابطه مبتنی بر بی اعمادی را از تولید میکند.سومین دسته از عوامل موثر بر اعتماد بین دو بخش ،تغییرات و نوسانات متغیرهای کلان اقتصادیاست که محیط فعالیت را پیش بینی ناپذیر می سازد

ادامه نوشته »
فلزیاب