web analytics
خانه / ترجمه و تلخیص / شش سیگما و مدیریت کیفیت جامع

شش سیگما و مدیریت کیفیت جامع

برای هر سیستم تولید،  مدیریت جامع کیفیت (TQM) و شش سیگما روش های مهم برای به کارگیری در بهبود مستمر(CI)  می باشند.

درک مؤثر این روش ها و رابطه آنها برای صنعت یک مزیت  رقابتی را فراهم می کند. امروزه بسیاری از صنایع و سازمان ها از TQM یا شش سیگما  به عنوان شاخصه ای  برای فرایند خود استفاده می کنند.

TQM یک مفهوم مدیریت پیشرو برای CI می باشد.. شش سیگما نیز یک رویکرد منظم و ساختار یافته است که برای بهبود عملکرد فرایند و دستیابی به سطح بالایی از کیفیت استفاده می شود. TQM و  شش سیگما اهداف مشابهی را برای رضایت مشتری و سود کسب و کار دنبال می کنند.

TQM  و  شش سیگما روش های بسیار قدرتمند بهبود مستمر هستند که زمینه های مشترک را از نظر اصول، اهداف، مشتری، تمرکز فرآیند، وابستگی به حمایت مدیریت، رویکرد طراحی، رویکرد تغییر و پیچیدگی به اشتراک می گذارند. از سوی دیگر،  این دو  از لحاظ روابط متقابل، تمرکز مالی، انگیزه، پیوند راهبردی، رویکرد انتخاب پروژه، رویکرد تیم، ساختار، انگیزه، ابزار، عملکرد و ضبط نتایج متفاوت هستند. با این حال، این تفاوت ها را می توان به عنوان نقاط قوت اضافی برای ادغام TQM و شش سیگما در نظر گرفت.

با این حال، TQM را نمی توان به طور کامل توسط شش سیگما جایگزین کرد. در این نوشتار ، یک مقایسه کامل دو روش، مورد بحث قرار گرفته است.

دانلود اصل مقاله

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب