web analytics
خانه / فناوری / کنتورهای هوشمند منازل انگلیس

کنتورهای هوشمند منازل انگلیس

از سال ۲۰۲۰ همه خانه‌های  بریتانیا این امکان رو خواهند داشت که کنتور هوشمند برق و گاز داشته باشند که میزان مصرف رو خودش به شرکت برق ارسال کند. همچنین طرح هایی جهت استقرار این نوع کنتورها در شهرهای کشورمان ایران هم به صورت آزمایشی تعیین شده است. کنتورهای هوشمند امکان محاسبه تمامی هزینه ها و میزان مصرف را از راه دور فراهم می کند

photo_2017-11-04_13-34-25
فعلا برخی خانه‌ها به طور آزمایشی چنین کنتوری دارند.

اما برخی از شهروندان برتانیا معتقد هستند با نصب کنتور هوشمند منازل باعث شده است نیروی انسانی از کل سیستم حذف شوند و صدمه ای به اشتغال در این حوزه وارد شود. اما در مسئولین می گویند راه اندازی سرورها برای استقرار کنتور هوشمند خود مستلزم جذب نیروهای متخصص در حوزه های فناوری می باشد که این امر خود باعث اشتغال می شود.

تامین کنندگان انرژی با افزایش هزینه های متر مکعب های برق در کنتورهای هوشمند برق در میلیون ها خانه در بریتانیا مواجه هستند و فشار  زیادی بر شرکت ها برای افزایش درآمد سالانه آنها روبرو هستند

نصب متر، که قرائت خودکار و دولت تعیین هدف برای نصب در هر خانه و کسب و کار کوچک تا پایان سال 2020، هزینه تامین کنندگان حدود 100 پوند برای هر خانواده امروز است.

به گفته یکی از شش تولید کننده بزرگ، این افزایش تقریبا یک سوم به 130 پوند در سال 2018 ادامه می دهد، به این ترتیب شرکت ها زمان و پول بیشتری را صرف تلاش برای تماس با مشتریان دشوار می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب