web analytics
خانه / کتاب / سنگفرش هر خیابان از طلاست

سنگفرش هر خیابان از طلاست

PicH2“کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست” در واقع جزء کتابهای مدیریتی هست که سرگذشت یک مدیر موفق را به تصویر میکشد و میتواند انگیزه بخش تمام مدیران باشد.با مطالعه این کتاب می توان الگوی بسیار ارزشمندی در جهت کارآفرینی بدست آورد.این کتاب داستان شگفت انگیز کیم-وو-چونگ تاجر کره ای است، کسی که پیشرفت های بسیار صنعتی و بازرگانی امروز کره مدیون تلاش های بی وقفه امثال اوست.در حقیفت در این کتاب راه های موفقیت چونگ بود که وی را یک تحول آفرین و کارآفرین برجسته در جهان تبدیل کرد.
در چند دهه پیش کشور کره  که  همه چیز خود را در اثر جنگ از دست داده بود ولی با تلاش چشم‌گیر افرادی نظیر آقای کیم در مدتی کوتاه از یک کشور تهی دست با اقتصادی ضعیف به یک کشور صنعتی و پیشرفته جهانی تبدیل شد.نسل تلاش گر کره نتیجه زحمات خود را دیدند و کشور خود را به کشوری پیشرفته و آباد تبدیل کردند.
“کیم ووچونگ” رییس هیئت مدیره  و موسس تشکیلات “دیوو” است.  او پس از اتمام تحصیلات ابتدایی و متوسطه در سال ۱۹۶۰ موفق به اخذ دانشنامه اقتصاد از دانشگاه ” یانسی” کره گردید. پس از یک سال خدمت در شورای توسعه اقتصادی کره که یک ارگان دولتی است، کار تجاری خود را در شرکت صنایع ” هان سانگ” آغاز نمود و تا قبل از سال ۱۹۶۷ که خود ” شرکت صنایع دیوو” را تاسیس کرد در این شرکت تا مقام مدیریت ارتقا پیدا کرد.

در حال حاضر، شرکت ” دیوو” از طریق بیش از ۷۰ شعبه و نمایندگی در رشته های مختلف صنعتی از قبیل احداث ساختمان، ‌کشتی سازی،‌ تولید و سایل نقلیه، ماشین آلات سنگین و سبک، آدم ماشینی، دستگاه های مخابراتی، ‌محصولات الکترونیکی،‌ وسایل خانه،‌ منسوجات در داخل و خارج از کشور فعالیت داشته و با نقاط مختلف جهان مناسبات تجاری برقرار نموده است.
شرکت “دیوو” با بیش از ۹۱۰۰۰ پرسنل دائم و فروش ۲۲ بیلیون دلار طی  سال ۱۹۹۰، طبق گزارش روزنامه فورچون ، مقام چهل و پنجمین شرکت صنعتی بزرگ جهان را به خود اختصاص داده است. آقای کیم در سال ۱۹۸۷ ضمن اهدا کلیه دارایی خود  ” بنیاد دیدوو” را تاسیس نمود. این بنیاد غیر انتفاعی بوده و تا به حال ۵ بیمارستان عمومی روستایی در کره تاسیس و اداره نموده است. ضمنا آقای کیم تا کنون جوایز بیشماری دریافت نموده و از طرف تعدادی از دانشگاهیان معروف، دکترای افتخاری به ایشان اعطا گردیده است.

دانلود خلاصه کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب