web analytics
خانه / کتاب / جهانی از اعداد

جهانی از اعداد

2228888احتمالا سوال اصلی برای فعال بخش خصوصی که خواننده کتاب جهانی از اعداد شده ،این است که کتابی مملو از اعداد،جداول و آمارهای اقتصادی چه گره ایی از مشکلات روزانه او باز می کند؟برای پاسخ به این سوال باید قدری تامل کنید.آنچه پیش رو شماست ، اطلاعاتی دقیق ،کاربردی و محتوایی درباره تمام اقتصاد های جهان و از جمله ایران است.نویسندگان اکونومیست برای جمع آوری این داده های آماری بیش از 25 سال زمان صرف کرده اند و امروز موفق شده اند پر فروش ترین کتاب جهان را منتشر کنند.

این کتاب به بررسی وضعیت اقتصادهای جهانی می پردازد. بخش مهمی از اطلاعات این کتاب به مرور آمارهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مربوط است و نویسندگان سعی دارند از طریق تحلیل رابطه این اعداد، تصویری واضح از وضعیت اقتصادی جهان پیش روی فعالان اقتصادی قرار دهند.

در مقدمه این کتاب آمده است: نسخه بیست‌وپنجم از این کتاب همانند گنجینه‌ای از اطلاعاتِ باازش و جالب است که می‌تواند به افزایش سطح آگاهی افراد کمک کند. این کتاب جیبی در حقیقت مجموعه‌ای فشرده از حقایقِ جهانِ امروز است که در قالب اعداد و ارقام و در سرفصل‌های متنوعی همچون جغرافیا و جمعیت‌شناسی، اقتصاد و کسب‌وکار، حمل‌ونقل و گردشگری، محیط زیست، جامعه، فرهنگ و جرم تهیه شده‌است. اگر بخواهید بدانید سریع‌ترین رشد اقتصادی مربوط به کدام کشور جهان است یا بدهی کدام کشور بیشتر است، اگر بخواهید بدانید مردم چه کشوری بیشترین خریدار موسیقی هستند یا بیشترین نوشیدنی را مصرف می‌کنند، یا هر چیزی که بخواهید در مورد تولید قلع و روی بدانید؛ همه این اطلاعات در همین کتاب جیبی جهان در اعدادِ اکونومیست حی و حاضر است.

در ادامه این مقدمه اضافه شده است: نسخه 2016 از این کتاب که پرفروش‌ترین کتابِ امسال بوده‌است کاملاً به روز شده‌است. اعداد و ویژگی‌های جدید در زمینه هزینه اشتغال، شلوغ‌ترین بندرگاه‌ها، بزرگ‌ترین بازندگان در شرط‌بندی‌ها، برندگان جام‌های جهانی و آلوده‌ترین شهرهای جهان همگی در این نسخه به روز شده‌اند. در این کتاب بیش از 200موضوع مختلف به صورت دقیق و جزئی رتبه‌بندی شده‌است و آمارِ مربوط به بیش از 180 کشور مورد بررسی قرار گرفته‌است. علاوه بر آن پروفایل بیش از 65 اقتصاد اصلی در جهان به علاوه حوزه یورو و کل جهان مورد نیز به طور موشکافانه آورده شده‌است.

اطلاعات آماری و تحلیلی مختلفی در این کتاب جمع آوری شده است. جمعیتی که سریع‌ترین رشد را دارد، کشوری که بیشترین بار بدهی را به دوش می‌کشد، جایی که بیشترین و کمترین تورم را داراست، جایی که بزرگ‌ترین جمعیت مهاجران را دارد، کشوری که بزرگ‌ترین صادرکننده تجهیزات نظامی است،کسی که صاحب بیشترین خودرو در جهان است، کشوری که دموکراتیک‌ترین کشور در جهان به شمار می‌آید، کشوری که بیشترین هزینه را صرف گردشگری می‌کند، جایی که بیشترین نرخ ازدواج را دارد، مردمی که بیشتر از همه به سینما می‌روند، جایی که بهترین دانشگاه‌ها در آن قرار دارند، کسانی که بیشتر از همه مردم جهان نوشیدنی‌های الکلی و سیگار مصرف می‌کنند، کشورهایی که بیشتر از همه مردم را به زندان می‌اندازند، کشورهایی که بزرگ‌ترین جنگل‌ها را دارند و اطلاعات آماری دیگری در این کتاب آمده است.

دانلود کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب