web analytics
خانه / مقالات / مقاله و پژوهش / آینده رهبری تاثیرگذار اخلاقی و استفاده از پیشرفتها در رهبری

آینده رهبری تاثیرگذار اخلاقی و استفاده از پیشرفتها در رهبری


دراین مقاله نحوه تاثیر پیشرفت های تکنولوژیک دراثر نحوه ی رهبری، مورد بررسی قرار گرفته است.سه نوع رهبری اخلاقی که عبارتنداز معمولی، حداکثری و ایده آل می توانند نیازهای حرفه ای مربوط به مدیرو دیگران راتامین نمایند. پیشرفت های تکنولوژیک، رهبران راتحریک می کند که ترکیبی از رهبری تاثیرگذار اخلاقی شامل روش سنتی یا چهره به چهره که رهبران و پیروان به صورت رو دررو باهم ارتباط دارند و روش مجازی که رهبران وپیروان به صورت مجازی ازطریق اینترنت ، تلفن موبایل، مجموعه های بیسیم، رادیو و تلویزیون یا فیسبوک، یوتیوب وشبکه های امن ارتباط دارند. رهبری اثرگذار اخلاقی روبوتیک جایی است که رهبران و پیروان از سیستمهای روبات – روبات و سیستمهای انسان – روبات برای ارتباط با یکدیگر استفاده کنند.
ارزیابی و توسعه نسل آینده در رهبری اخلاقی اثربخش اینست که تغییرات متعدد رفتاری و ارتباطی مدیران و رهبران بازیردستان سبب شده که رهبران، رهبری اخلاقی اثربخش و ترکیبی را معرفی کنند که شامل : رهبری سنتی ، رهبری مجازی ، رهبری رباتیک و رهبری تاثیرگذار و ترکیبی که رهبران و پیروان آنان از ترکیبی از موارد نامبرده برای ارتباطات استفاده می نمایند باشد.
درس های آموخته برای شرکت مهندسی سازان :
– هم اکنون مدیریت تیم ها در سازمان، از طریق نرم افزارهای ارتباطی و شبکه های اجتماعی، توسط
رهبری با دقت و وسواس خاصی در حال انجام گرفت می باشد. هرچند مقاومت هایی در این زمینه مشاهده می شود اما روند رو به رشدی در حال جریان است که بنظر می رسد به تثبیت منتهی شود.
– هنوز شبکه های اجتماعی موثر نظیر لینکدین، اینستاگرام و فیسبوک مدیران شرکت، چندان فعال و پویا نیست و می بایستی تمام شبکه های اجتماعی متناسب با پیشرفت های تکنولوژیک بو امکانات فراهم شده در حوزه ی فناوری و آی تی به آرامی مدنظر و فراگیر شود.
– برای ارتباط با افراد برون سازمانی چه در مباحث رهبری و چه در تقویت برندینگ شرکت و حتی موضوعات تیم های مجازی و در سایر مواردی که از ویدئو کنفرانس استفاده می شود توسعه یابد.
بیان ایده های نوآورانه در توسعه رهبری سازمان مهندسی سازان:
• در حوزه های تخصصی شرکت، بکارگیری کارکنان خلاق، فعال و خلق در حوزه ی آی تی وفناوری حتی بعنوان یک امتیاز ویژه در زمان جذب و نگهداشت مورد امعان نظر ویژه قرار گیرد.
• ساخت اکانت های متحدالشکل در شبکه های اجتماعی)برای مثل لینکدین( که در برگیرندهٔ عناوین شغل و تخصص های فرد باشد، می تواند تاثیر شگرفی در برندیگ شرکت داشته باشد.
• امکانات Webinarو برگزاری ویدئو کنفرانس و مشابه آن بجای جلسات حضوری توسعه یابد.
• توجه به توسعه ی فناوری در حوزه هایی مانندتحقیق و توسعه ی میان گروهی تقویت و تقدیر شود.

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *